Lotnicza nocka w czasie ferii

Ćwiczenia symulatorowe ze stycznia

I zajęcia w 2016 roku już 9 stycznia

Życzenia A.D. 2015

Kurs: Etap 2 ;)

Tak więc do grona kursantów na drugim etapie dołączyły dwie osoby - Jonasz oraz Konrad. Krystian zapowiedział, że jeszcze raz podejdzie do testu teoretycznego, pozostali - do drugiej próby nie podeszli.

Niezwykły gest ;)

I po kolejnych zajęciach...

Zajęcia 21.10 :: 9:30

Zapraszam wszystkich chętnych i przygotowanych na najbliższe zajęcia, które będą miały miejsce w najbliższą sobotę 21 listopada. Spotykamy się punktualnie o 9:30 przy wejściu głównym, spotkanie potrwa do do ok. 13:30, a zaczniemy je od testu z zagadnień, które były do tej pory omówione. Czyli prócz podstaw fizyki lotu, budowy płatowca będą także podstawowe instrumenty kokpitu.

Pamiętajcie o umowie - kto nie zaliczy testu - nie siędzie za sterami. Wszystkie joysticki do piątku znajdują się u mnie w 225!

Do zobaczenia!

Wyniki pierwszego testu i materiały na kolejne zajęcia

Oto wyniki testu z pierszej parti materiału omawianej na poprzednich zajęciach i podanej do przestudiowania w domu:

Lp. Imię i nazwisko Wynik w %
1 Michał Labuda 67

2

Fryderyk Regliński 67
3 Maciej Toczek 67
4 Jonasz Mielewczyk 58
5 Karol Krefta 58
6 Jeremiasz Brzeski 50
7 Dawid Marszk 50
8 Konrad Bonicki 42
9 Krystian Gojtowski 33

Próg zaliczenia wynosi 70% więc macie Panowie co czytać i o co pytać. W tebeli nie ująłem osób, które były pierwszy raz na zajęciach.

 

Na drugich zajęciach omawialiśmy:

a) przypisanie odpowiednich klawiszy/przycisków/osi do najważniejszych ustawień w symulatorze

Każdy powinien to ustawić i umieć sprawdzić w swoim symulatorze, a potem siadając do szkolnego sprzętu na zajęciach. Każde ćwiczenie poprzedzamy sprawdzeniem, czy wszystko, co potrzebne jest ustawione, skalibrowane itp.

b) ćwiczenie na start i lądowanie samolotem Cessna 150 (C150)

Samolot jest do pobrania w hangarze. Proszę przestrzegać restrykcji wagowych oraz prędkości, pozycji klap i innych. Dla przypomnienia 40kts/50kts/70kts/<100kts/60kts. Ćwiczenie można zrobić w formie prostego kręgu P/L np. w EPGD. Przypominam link do map/scenerii: KLIK . Można zamieszczać swoje analizy lotu na forum - chętnie pomogę w ocenie.

Do samodzielnego opracowania na następne zajęcia:

a) Alfabet lotniczy (wymowa, znaczenie) - KLIK

b) Lotnisko i poruszanie się po nim - KLIK

c) Wszystkie zagadnienia z poprzednich zajęć, w tym w szczególności powierzchnie sterowe samolotu (pochylenie, przechylenie, wychylenie i co za co odpowiada) - wszystko w poradniku oraz w necie, np. tutaj

-----------

Panowie - umiawiamy się jak poważni ludzie - 70% to jest absolutne minimum. Po teście wstępnym na zajęciach praktycznych zostaną tylko Ci, którzy osiągną ten lub lepszy (na co mam nadzieję) wynik. 

Proszę przynieść wszystkie joysticki - można wcześniej do mnie do sali 225.

Termin zajęć podam wkrótce na stronie.

UWAGA!

Z każdym pytaniem, zrzutem ekranu zapraszam na forum. Żadne pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi.

Powodzenia!

Najbliższe zajęcia

Najbliższe zajęcia KSL w sobotę, 10 października, początek o godz. 10:30 - kończymy o 13:30.

Do zobaczenia!

 

 

Nasz absolwent na uczelni lotniczej

Absolwent naszj szkoły i członek KSL Kamil Mielewczyk rozpoczął kilka dni temu rok akademicki na kierunku pilotaż powietrznych statków cywilnych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie, która jako jedna z nielicznych w Polsce kształci przyszłych pilotów zawodowych.

.::Czytaj więcej

Facebook

symulacje lotnicze, symulator lotów, KSL, Koło Symulacji Lotniczych, Gimnazjum w Sierakowicach, FS2004, Aeroklub Słupski, lotnictwo wirtualne, vatsim, Dedal, Śladami Dedala