Goście na warsztatach
Wyniki testu II cz.I - teoria (Poznań)
Nazwisko i imię Klasa PKT (42)
Chmielecka Klaudia 3g 37
Woelke Eryk 3f 30,5
Felskowski Adrian 1d 29
Wenta Natalia 1d 28,5
Blok Patrycja 3f 27
Itrich Paweł 3g 19
Chmurzyńska Łucja 1c 16
Leszczyński Jakub 3e 15
Niklas Natalia 3g 15
Szulc Agnieszka 3f 14
Malek Natalia 3d 12
Smętoch Mateusz 1b 11,5
Plichta Anna 3a 10
Szczypior Hubert 3e 9
Lejk Klaudia Paulina 3a 7
Markowski Tyberiusz 3e 4
Chuk Karol 3g szpital
Woelke Jakub 3d -
Woźniak Tomasz 1c -
Mateusz Lempkowski 3c -
Wyniki testu I (Sierakowice)
Nazwisko i imię Klasa PKT. (28)
Chmielecka Klaudia 3g 17,5
Woźniak Tomasz 1c -
Warsztaty lotnicze w EPSR
RadioWnet o KSL
Fragment audycji "Z głową w chmurach" emitowanego na antenie RadioWnet.pl, dotyczący działalności Koła Symulacji Lotniczych, działającego w Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach.
KSL na wyjeździe

Materiały z Igo szkolenia
O czym rozmawialiśmy dzisiaj?

1) Samolot
2) Siła nośna

O czym będziemy rozmawiać na następnym spotkaniu?

1) Budowa szybowca
2) Budowa samolotu Cessna 150

Model Cessna C150 dostępny w pobieralni.
Tam, gdzie kończy się symulacja...

Filmik z wizyty w Słupsku
Zapraszam do obejrzenia materiału z wystawy Lotniczej Aeroklubu Słupskiego.

Z wizytą w Słupsku
Aeroklub Słupski Koło Symulacji Lotniczych Sierakowice
Mamy wsparcie Unii Erupejskiej!
Koło Symulacji Lotniczych, które rozwija techniczną i praktyczną wiedzę o lotnictwie cywilnym, działa od 2007 roku. Zajęcia pokazują też, że można planować rozwój swojej kariery w tym kierunku - wystarczy chcieć. Mimo wsparcia Dyrekcji Szkoły i szukaniu funduszy, nie stać nas było na częste wyjazdy do firm, instytucji czy szkół lotniczych na terenie kraju czy na zakup - niestety - bardzo drogiego sprzętu do symulatora lotów. Tyle, ile w naszych skromnych ramach możemy - robimy.

Czyli mamy równanie - jest potencjał nauczycieli/instruktorów, są uczniowie z zainteresowaniami wspierani w tych pasjach przez ich Rodziców, ale nie ma środków, na ich pełną realizację.

Tutaj z pomocą przychodzi Unia Europejska z funduszami na oddolne (czyli autentyczne, płynące od samych uczniów i ich Rodziców) inicjatywy edukacyjne. Od września 2011 roku przy wsparciu Wydziału Strategii i Rozwoju Powiatu Kartuskiego oraz uczestnicząc w wielu szkoleniach pracowałem nad stworzeniem wniosku o dofinansowanie naszej działalności w ramach przedmiotowego konkursu z poddziałania 9.5 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - "Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich". Budowałem także pozytywne lobby dla naszej działalności, czego efektem jest np. patronat Marszałka Województwa Pomorskiego, Starosty Powiatu Kartuskiego czy Wójta Gminy Sierakowice.

Niemniej najważniejsza z praktycznego punktu widzenia decyzja zapadła wczoraj - 14 lutego Urząd Marszałkowski w Gdańsku ogłosił wyniki konkursu. Z 304 zgłoszonych wniosków zakwalifikowały się  72, którym przyznano dofinansowanie - w tym naszemu:

"Śladami Dedala - mierz wysoko, ale rozważnie" na rzecz Koła Symulacji Lotniczych na kwotę 49 990,20 zł.